Najnowsze wydarzenia

Tiki Taka - Swingery, hangery

14 III 2017

Ile ty masz sprzętu i co to za kosmiczne lampki na tych wędkach? Ile razy słyszeliście takie słowa od znajomych, którzy właśnie zagościli na waszym stanowisku. Domyślam się że wiele razy. Ale po głębszym namyśle dochodzę do wniosku, że większość z naszych akcesoriów zbudowana jest w oparciu o najnowsze technologie. Wędkarstwo to jednak przyszłościowa dziedzina. Ale wracając do lampek to zastanawiałem się jak wytłumaczyć znajomemu, czym są swingery i jak działają. Na szczęście natura zrobiła to za mnie. Już po braniu miałem okazje wytłumaczyć mu to, czego był świadkiem.

Kto jeszcze pamięta ping-ponga? Dziś rządzą swingery. To właśnie karpiarze, jako pierwsi zauważyli zalety tego wskaźnika. Pomysł na takie urządzenie wymusił niejako sposób łowienia. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy przynętę trzeba wywieźć daleko. Swinger odpowiada za dobre naprężenie linki, dzięki czemu podwodne prądy nie podciągają go. Trzeba także pamiętać o odpowiednim obciążeniu. Oczywiście swingery mają wielki plus, podczas wiatrów nie powodują pustych brań. Nie są podatne na wiatr. W dodatku możliwość różnego obciążenia swingera umożliwia korzystanie z niego w różnych warunkach - na wodach stojących, kanałach, rzekach, dużych jeziorach itp.

 

Ciąg dalszy Tutaj .....................

© 20222014 - Sänger Polska - Profesjonalny sprzęt wędkarski

Stronę wykonanało: avangardo.pl

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na Prywatności i plików Cookies X